logo
O FIRMIE KLIMATYZACJA WENTYLACJA TECHNIKA GRZEWCZA ENERGIA ODNAWIALNA ODKURZACZE CENTRALNE KONTAKT

 

Przykładowa oferta techniki grzewczej oparta na urządzeniach firmy Buderus.

KOTŁY NA PALIWA STAŁE:

funke logica

WĘGIEL / MIAŁ WĘGLOWY

Funke Logica to kocioł z dolno-górnym spalaniem, izolowany termicznie, wyposażony standardowo w tablicę sterowniczą sterującą pracą wentylatora nadmuchowego. Posiada korpus spawany z atestowanych stali kotłowych wraz z rusztem stałym wodnym zakończonym w komorze spalania żeliwnym rusztem ruchomym. Część konwekcyjna złożona ze specjalnie uformowanych kanałów zakończona od góry i od dołu wyczystkami, częściowo wykładana szamotem. Opatentowany, unikalny system dystrybucji powietrza do komory spalania w połączeniu z rozbudowanym systemem sterowania, pozwala na efektywne spalanie miału węglowego, węgla kamiennego przy zredukowanej emisji zanieczyszczeń.

logano s121

DREWNO

Dzięki pyrolitycznemu spalaniu drewna w komorze podciśnieniowej ze specjalną dyszą ceramiczną osiąga sprawność do 85%, komora spalania wyłożona ceramiczną wykładziną, duża przestrzeń zasypowa, zapewniająca długotrwałą eksploatację, możliwość spalania polan drewna o średnicy aż do 130 mm i długości wg wielkości kotła, zastosowanie specjalnej dyszy ceramicznej zapewnia doskonałe spalanie gazu drzewnego, prosty, niezawodny system regulacji powietrza pierwotnego, wybieranie popiołu raz na 3-7 dni, atrakcyjny wygląd.

funke econo

EKO-GROSZEK

Funke Econo zalecany jest dla użytkowników wymagających komfortu obsługi kotła. Kocioł zawiera układ automatycznego podawania paliwa oraz elektroniczny sterownik temperatury wody w kotle i pomp c.o. Zaawansowana budowa wymiennika zawierająca 3 ciągi spalania, palenisko retortowe zapewniają niską emisję zanieczyszczeń i sprawność urządzenia sięgającą 85%. Komfort użytkowania podnosi kosz zasypowy o zwiększonej pojemności (uzupełnienie paliwa średnio od 2 do 4 dni).

pellet

PELLET / BIOMASA

Funke Pellets to wodny kocioł grzewczy przeznaczony do spalania peletu (po zdemontowaniu palnika możliwe jest spalanie drewna opałowego). Zakres mocy umożliwia ogrzewanie obiektów o powierzchni 120-600m2. Możliwość spalania różnych rodzajów paliwa (pelet/drewno), niska emisja zanieczyszczeń przyczyniły się do zdobycia popularności tego rodzaju kotłów nie tylko w Polsce, ale również w Europie Zachodniej.

KOTŁY GAZOWE:

kociol_kondensacyjny

KONDENSACYJNY KOCIOŁ GAZOWY

Konstrukcja kompaktowych central grzewczych marki Buderus oparta została nie tylko na najnowszych, wyrafinowanych rozwiązaniach technicznych. Wzięto również pod uwagę możliwość zainstalowania tych urządzeń w pomieszczeniach, w których nie mogą być umieszczane kotły żeliwne – np. w kuchni, łazience, piwnicy bądź na poddaszu.

kocioł_gazowy

TRADYCYJNY KOCIOŁ GAZOWY

Modernizacja może być bardzo prosta. Kocioł Logano G144 Eco o mocy do 32 kW jest idealnym rozwiązaniem dla jedno- i dwurodzinnych domów. Nieskomplikowany w montażu, małych rozmiarów (zajmuje mniej niż 1m2), oferuje sprawdzoną technikę na najwyższym poziomie

 

KOTŁY OLEJOWE:

kocioł_olejowy

KONDENSACYJNY KOCIOŁ OLEJOWY

Nowoczesna koncepcja olejowego, kondensacyjnego kotła współpracującego z pojemnościowymi podgrzewaczami Logalux LT/1 oraz Logalux ST/4. Prosta, komfortowa obsługa i zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań sprawia, że jest to idealny wybór dla wymagających użytkowników ceniących sobie najwyższe parametry pracy kotła.

trad_kocioł_olejowy

TRADYCYJNY KOCIOŁ OLEJOWY

Kiedy decydujesz się na nowy system grzewczy, najważniejszymi kryteriami wyboru mogą być oszczędność i trwałość. Odpowiedzią na te wymagania jest Logano G 125 w wersjach SE, BE oraz BE RLU. Nasze kotły zapewniają pełen komfort i bezpieczną eksploatację dzięki optymalnemu dopasowaniu kotła, palnika i systemu regulacji.

KOMINKI:

kominek

KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM

Kominek z płaszczem wodnym to alternatywny sposób na ogrzewanie domu jednorodzinnego. Kominek może zasilać instalację c.o. będąc zarazem elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Paliwem podstawowym kominka jest drewno sezonowane